Jonavoje aptarti pabėgėlių integracijos klausimai

Data

2015 08 06

Įvertinimas
0
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ir viceministras Elvinas Jankevičius lankėsi Jonavoje
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ir viceministras Elvinas Jankevičius lankėsi Jonavoje

Šiandien vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis ir viceministras Elvinas Jankevičius lankėsi Jonavoje, kur aptarė pabėgėlių, kuriuos priims Lietuva, apgyvendinimo, integracijos bei visuomenės saugumo klausimus.

Susitikime su Jonavos meru Mindaugu Sinkevičiumi ministras pažymėjo suprantantis nerimą, kuris kyla daliai visuomenės dėl pabėgėlių priėmimo. Ypač Ruklos, kurioje įsikūręs Pabėgėlių priėmimo centras (PPC), gyventojų nuogąstavimą.

„Būtina pažymėti, jog Lietuva, jos siųsti ryšių karininkai, aktyviai dalyvaus pabėgėlių atrankos procese. Pagrindinis mūsų tikslas – įsitikinti ir priimti tuos žmones, kurie nekelia grėsmės nei nacionaliniam, nei vidaus saugumui. Be to, stengsimės, kad priimami asmenys būtų panašaus tikėjimo, kultūros, papročių. Tai ir jiems patiems leis lengviau, greičiau adaptuotis bei integruotis“, – teigė S. Skvernelis.

Ministras pabrėžė, jog apgyvendinus pabėgėlius PPC tiek policija, tiek ir kitos Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios įstaigos skirs padidintą dėmesį Ruklai. „Kalbu tiek apie viešąjį patruliavimą, viešąją tvarką – tiek ir apie kriminalinius nusikaltimus bei jų užkardymą. Žmonėms nėra ko baimintis, pareigūnų budės tiek, kiek reikės. Tik svarbu suvokti, jog teisėsauga dirbs ne prieš pabėgėlius, o tam, kad būtų užtikrinta tvarka bei saugumas“, – pabrėžė S. Skvernelis.

Susitikime taip pat aptarti Jonavos savivaldybės, policijos bei ugniagesių tarpusavio bendradarbiavimo klausimai. Ministras pasidžiaugė, jog Jonavos vadovai jau ne pirmus metus talkina minėtoms statutinėms tarnyboms, padeda joms finansiškai ir kitais būdais. „Džiugu, jog suprantate to reikšmę bei naudą, investuojate į savo miesto, savo žmonių saugumą“, – teigė S. Skvernelis. Jis taip pat apsilankė PPC, apžiūrėjo pabėgėliams skirtas gyvenamąsias patalpas, teritoriją, domėjosi jų užimtumu, integracijos metu kylančiais iššūkiais.